Darlington School: Private Boarding School in Georgia Calendar
Darlington School: Private Boarding School in Rome, GA
Some text some message..
 

Subscribe | Week | Month | Major Events
January 7 – 13, 2024
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
S
M
T
W
T
F
S
7
2–3:30 pm, BoysSoccer Academy vs U17B v One Knox 07 (Major Bob Leonard Park)
by Kevin Ray
2–3:30 pm, U16/U17 Boys Soccer Academy vs One Knox (Major Bob Leonard Park)
by Kevin Ray
4–5:30 pm, BoysSoccer Academy vs One Knox 05/06 (Major Bob Leonard Park)
by Kevin Ray
4–5:30 pm, Girls Soccer Academy vs Huntsville SC (Darlington School)
by Kevin Ray
4–5:30 pm, U19 Boys Soccer Academy vs One Knox (Major Bob Leonard Park)
by Kevin Ray
8 Day 3
9:15–9:45 am, Upper School Assembly (Morris Chapel)
by Terar Everhart
5–6:30 pm, Girls M.S. J.V. Basketball vs Pepperell (Darlington School)
by Eddie Guth
6:15–7:45 pm, Girls M.S. Basketball vs Pepperell (Darlington School)
by Nathan West
7–8:30 pm, Boys M.S. Basketball vs Pepperell (Darlington School)
by Nathan West
9 Day 4
9:15–9:45 am, Upper School Advisory (Darlington School Campus )
by Terar Everhart
4:30–6 pm, Boys J.V. Basketball vs Armuchee (Armuchee High School)
by Nathan West
5–6:30 pm, Boys M.S. Wrestling vs Coosa/Model (Darlington School)
by Kevin Hunt
5–6:30 pm, Boys Varsity Wrestling vs Coosa/Model (Darlington School)
by Eddie Guth
5:30–7 pm, Boys M.S. Swim/Dive vs Calhoun Middle School (Calhoun High School)
by Kevin Hunt
5:30–7 pm, Girls M.S. Swim/Dive vs Calhoun Middle School (Calhoun, GA)
by Kevin Hunt
6–7:30 pm, Girls Varsity Basketball vs Armuchee (Armuchee High School)
by Nathan West
7:30–9 pm, Boys Varsity Basketball vs Armuchee (Armuchee High School)
by Nathan West
10 Day 5
7:30–8:30 am, Faculty Advisory Meetings
by Stefan Eady
11 Day 6
9:15–9:45 am, Upper School Chapel (Morris Chapel)
by Terar Everhart
12 Day 7
TBA Boys Varsity Swim/Dive vs NWGA Championship (Calhoun, GA)
by Eddie Guth
TBA Girls Varsity Swim/Dive vs NWGA Championship (Calhoun, GA)
by Eddie Guth
All Day Zoology Trip to Golden Isles (Jekyll Island, GA)
by Owen Kinney
9:15–9:45 am, Upper School Advisory
by Terar Everhart
4–5:20 pm, Girls Soccer Academy vs Disney Showcase- W & H America (Disney)
by Madeline Cornwell
4:30–6 pm, Boys J.V. Basketball vs Temple (Temple High School)
by Nathan West
6–7:30 pm, Girls Varsity Basketball vs Temple (Temple High School)
by Nathan West
7:30–9 pm, Boys Varsity Basketball vs Temple (Temple High School)
by Nathan West
13
TBA Boys Varsity Swim/Dive vs NWGA Championship (Calhoun, GA)
by Eddie Guth
TBA Girls Varsity Swim/Dive vs NWGA Championship (Calhoun, GA)
by Eddie Guth
All Day Zoology Trip to Golden Isles (Jekyll Island, GA)
by Owen Kinney
9:40–11 am, Girls Soccer Academy vs Disney Showcase- FC Prime 06 ECNL (Disney)
by Madeline Cornwell
10–11:30 am, Girls M.S. J.V. Basketball vs Coosa (Coosa Middle School)
by Eddie Guth
11:15 am–12:45 pm, Boys M.S. J.V. Basketball vs Coosa (Coosa Middle School)
by Nathan West
12:30–2 pm, Girls M.S. Basketball vs Coosa (Coosa Middle School)
by Nathan West
1:45–3:15 pm, Boys M.S. Basketball vs Coosa (Coosa Middle School)
by Nathan West
2:30–4 pm, Boys J.V. Basketball vs Christian Heritage (Darlington School)
by Nathan West
3–4:30 pm, BoysSoccer Academy vs NPL U17 South Atlantic League Playoffs (Fowler Park)
by Kevin Ray
3–4:30 pm, U16/U17 Boys Soccer Academy vs Charleston Soccer Club (Fowler Park)
by Kevin Ray
4–5:30 pm, Girls Varsity Basketball vs Christian Heritage (Darlington School)
by Nathan West
5–6:30 pm, BoysSoccer Academy vs NPL U19 South Atlantic League Playoffs (Fowler Park)
by Kevin Ray
5–6:30 pm, U19 Boys Soccer Academy vs Charlotte Eagles SC (Fowler Park)
by Kevin Ray
5:30–7 pm, Boys Varsity Basketball vs Christian Heritage (Darlington School)
by Nathan West
9–10:30 pm, Boys Varsity Wrestling vs Area Duals (Chattooga High School)
by Eddie Guth